Logická olympiáda

Minulý týden se 35 žáků naší školy zúčastnilo logické olympiády. Je to soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. V celé republice se zapojilo do soutěže 20 736 žáků. Úspěšnost se vyjadřuje v kvantilech, které uvádějí, kolik % všech soutěžících nechal účastník za sebou. Nejlépe vyřešila úlohy Zuzana Bartušková, která nechala za sebou 96% soutěžících a Pavla Požárová s 92%. Na 3. místě ve škole by byl Adam Jirák ze 7.A s 80%. Více než tři čtvrtiny soutěžících za sebou nechali i Jirka Kříž a Kristýna Floriánová z 8.B. Přes 60% získali i Adam Kaňkovský z 9.B,, Sandra Marešová a Jakub Mezera ze 7.A a více než 10 000 žáků za sebou nechali i Lenka Mácová, Gábina Zachová a Kristýna Wisingerová. Gratulujeme všem žákům k úspěchu.

Štítky: